ŻEGNAJ LATO...

Powitaliśmy jesień... Za nami lato pełne ciepła, uśmiechu, wytchnienia od codziennych zmagań. Był to okres wyjątkowy również dla Podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Wypoczywali oni w różnych miejscach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wypoczywały mamy z dziećmi, wypoczywały same wdowy.

W lipcu i sierpniu odbyły się turnusy wakacyjne do Międzyzdrojów, Mielna oraz do Liptovskiego Jana na Słowacji. Odbyły się też wyjazdy sanatoryjne do Kołobrzegu, Ciechocinka i Krynicy Zdroju. We wrześniu natomiast wdowy miały okazję wziąć udział w pielgrzymce do Medjugorie.

Każdy wyjazd był inny, ale wszystkie dawały okazję do wspólnych spotkań, wzajemnych rozmów, spędzania ze sobą czasu, dzielenia się swoimi doświadczeniami. To nieoceniony, niczym niezastąpiony – terapeutyczny wymiar takich wyjazdów.

Podczas wyjazdów Podopieczni mieli okazję zarówno do plażowania i kąpieli w Bałtyku, jak i do wędrówek górskich w Tatrach. Relaksowali się na łonie natury, uprawiali sporty, zwiedzali okoliczne atrakcje podczas wycieczek, korzystali z zabiegów sanatoryjnych.

Wszystkie wyjazdy finansowane były ze środków własnych Fundacji oraz ze środków pochodzących z darowizn przeznaczonych na ten cel. Wyjazdem dotowanym częściowo przez sponsora – był turnus matek z dziećmi do nadmorskiego Mielna. Odbył się on w terminie 21.07 - 04.08.2018 r. pod hasłem „Wypoczynek to zdrowie – Mielno 2018”. Sponsorem dotującym ten projekt była Fundacja PZU z siedzibą w Warszawie, a przekazane środki pozwoliły pokryć 25% kosztów.

Dużym wsparciem – jak co roku – było udostępnienie przez Komendę Główną Policji - autokarów do przewozu Podopiecznych na niektóre turnusy.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie przy realizacji naszych letnich wyjazdów. Po raz kolejny udało nam się zrealizować cel nadrzędny – zobaczyć uśmiechy na twarzach Podopiecznych, pozwolić im choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach, o bólu.

Z niecierpliwością wyglądamy kolejnego lata, kolejnych wyjazdów, kolejnych niezapomnianych wrażeń.