II Wirtualny Charytatywny Bieg

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, jako organizacja pożytku publicznego, swoje działania kieruje wyłącznie na dobrowolną realizację zadań służących drugiemu człowiekowi.

Realizacja misji i celów statutowych Fundacji zależy od hojności darczyńców. Wszystko, co dobre, nie mogłoby się zdarzyć bez ludzi bezinteresownie nas wspierających. Od początku naszej działalności środowisko policyjne charytatywnie włącza się w organizację przedsięwzięć lub inicjuje różnego rodzaju formy pomocy służące osieroconym rodzinom.

WSZYSTKIM dziękujemy za wsparcie w każdej formie, zaangażowanie, poświęcony czas, energię i wiele inicjatyw, które służą Fundacji.

Pięknym przykładem integracji środowiska policyjnego i solidarności z rodzinami naszych poległych Kolegów jest kolejna inicjatywa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zorganizowania Biegu Charytatywnego na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Pierwsza edycja biegu odbyła się 16 czerwca 2019 roku w Szczytnie, na którą zostali zaproszeni policjanci,  funkcjonariusze innych służb mundurowych, kadra, studenci i słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz mieszkańcy miasta i okolic. Głównym celem wydarzenia, oprócz uczczenia 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, było zebranie środków na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Tegoroczna edycja biegu charytatywnego, z związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, została zorganizowana w wersji wirtualnej.

Za pośrednictwem utworzonej na potrzeby biegu strony internetowej, zawodnicy w dniach 4 – 12 lipca br. samodzielnie ustalając trasę oraz formę pokonania dystansu (bieg, nordic walking, chód, konno, jazda na rowerze) połączyli interaktywną rywalizację biegową z pomocą  dla podopiecznych naszej Fundacji.

Przekazana na konto Fundacji kwota 8.656 zł świadczy o pozytywnym ze strony internautów odbiorze rozpropagowanej akcji i ich licznej obecności na wirtualnej trasie.

Serdecznie dziękujemy za pomysł i kolejną interesującą inicjatywę ze strony Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz realizację na rzecz policyjnych rodzin wirtualnej wersji  II Charytatywnego Biegu, a wszystkim internautom za obecność na trasie i szczodre serca.  

Razem z Organizatorem mamy nadzieję, że Charytatywne Biegi będą odbywały się cyklicznie i z roku na rok zyskają coraz większą popularność wśród funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz osób chętnych połączyć pasję biegania z charytatywną aktywnością.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznego wydarzenia: https://www.wspol.edu.pl/g/aktualnosci/1305-wirtualny-bieg-charytatywny-spieszyli-z-pomoca