Noworoczne spotkanie z Fundacją
W dniach 4-7 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie integracyjno – terapeutyczne dla wdów po poległych policjantach. Wspólnie spędzony czas był dobrym początkiem Nowego Roku, sprzyjał refleksji, wzmocnił plany i postanowienia, a przede wszystkim napełnił pozytywną energią do borykania się z trudami codzienności.
W spotkaniu w Warszawie wzięły udział 43 panie – podopieczne Fundacji z całej Polski. Przez te kilka dni wdowy po poległych policjantach miały szansę na wielogodzinne rozmowy, wzajemne wsparcie, a także skorzystanie z przygotowanych przez Fundację atrakcji.
Program spotkania rozpoczęło wieczorne wyjście do Multikina Złote Tarasy na musical „Król rozrywki” – piękną opowieść o tym, że warto walczyć o swoje marzenia i o tym, co tak naprawdę w życiu jest ważne.
Piątkowe przedpołudnie spędziliśmy w Biurze Historii i Tradycji Policji KGP,
gdzie odbyło się spotkanie z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem. Pan Komendant Główny wraz z Przewodniczącym Rady Fundacji nadinsp. Władysławem Padło oraz Prezes Fundacji mł. insp. Ireną Zając wręczyli przyznawane
przez Fundację Medale Szlachetnemu Sercu – Cordi Nobile oraz pamiątkowe statuetki przygotowane z okazji Jubileuszu 20-lecia Fundacji jako podziękowanie dla osób,
które w szczególny sposób wspierają nasze działania. W gronie odznaczonych znaleźli się J.E. ks. Bp Józef Guzdek, Kornela Oblińska, mł. insp. Janusz Trzepizur, Krzysztof Zaczkiewicz, Janusz Wiśniewski oraz Centrum Usług Logistycznych, dla którego statuetkę odebrał dyrektor pan Andrzej Kropiwiec. Dyrektor BHiTP KGP kom. Krzysztof Musielak zaprosił nas do wysłuchania ciekawej prelekcji dotyczącej działań Policji od okresu międzywojennego, w tym o rodzinach policjantów, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej. Obejrzeliśmy także film „Kobiety w Policji” oraz wystawy znajdujące się
w salach BHiTP KGP, w tym zrekonstruowany przedwojenny gabinet Komendanta Głównego Policji. Była to dla nas prawdziwa lekcja historii.
Po południu w Sali konferencyjnej KGP przy ul. Domaniewskiej odbyły się warsztaty motywacyjne „Mam tę moc”, wzmacniające poczucie własnej wartości i pokazujące jak zadbać o siebie, aby być silną i szczęśliwą, prowadzone przez panią Beatę Jurasz –
trenera rozwoju osobistego.
Piątkowy wieczór był ucztą kulturalną w Teatrze Narodowym. Mieliśmy niewątpliwą przyjemność obejrzeć spektakl „Tartuffe albo Szalbierz” w doborowej obsadzie artystów polskiej sceny teatralnej i filmowej, z Danutą Stenką, Beatą Ścibakówną i Wojciechem Malajkatem na czele.
Sobotę rozpoczęło wyjątkowe spotkanie w salonie kosmetycznym firmy INGLOT,
z którą – z inicjatywy pełnomocnika Fundacji z KGP w Rzeszowie – współpracujemy
od zeszłego roku. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Renaty Stec Panie wzięły udział
w pokazach makijażu, indywidualnych konsultacjach i skorzystały z fachowych porad.
Popołudnie spędziliśmy w Królewskim Ogrodzie Światła w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie mieliśmy okazję zobaczenia pokazu mappingu i pięknych iluminacji świetlnych.
Wieczorem zasiedliśmy do wspólnej kolacji w Restauracji HONORATKA,
podczas której mieliśmy możliwość wymiany spostrzeżeń dotyczących spotkania i pomysłów na przyszłość. Piękna, zimowa sceneria Warszawy sprzyjała długim spacerom po Starym Mieście.
Pobyt w Warszawie cieszył się dużym uznaniem uczestniczek, które podkreślały ważne dla nich walory wspólnie spędzonego czasu i doceniły wartość zaproponowanych elementów programu. Podczas niedzielnego podsumowania wszystkie panie otrzymały pamiątkowe zdjęcie z zapewnieniem, że na pomoc Fundacji mogą liczyć nieustannie.
Spotkanie mogło się odbyć dzięki życzliwości i wsparciu życzliwych nam osób,
firm i instytucji:
– Fundacji KGHM Polska Miedź, która przekazała nam środki na organizację spotkania
– Firma INGLOT – pani Dyrektor Renata Stec, która zorganizowała nieodpłatnie warsztaty wizażu
– Catering Bracia Wiśniewscy – pan Janusz Wiśniewski, który zapewnił nam pyszny obiad
– Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, który umożliwił nam nieodpłatne przejazdy komunikacją miejską
– Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – pan Dyrektor Paweł Jaskanis,
który umożliwił nam nieodpłatne zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła
– pani Beata Jurasz, która poprowadziła wspaniałe warsztaty wyzwalające dobrą energię
– Komenda Główna Policji, która zawsze otwiera dla nas swoje progi i wspiera logistycznie przygotowywane przez nas przedsięwzięcia.
Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu spotkania, za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy!
Materiał o spotkaniu w BHiTP KGP: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/153268,Noworoczne-spotkanie-podopiecznych-Fundacji.html
foto: Andrzej Mitura, archiwum Fundacji