Jubileuszowy, 300 spektakl „Szalone nożyczki” w niecodziennej, policyjnej oprawie – wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

24 października 2015 r. we wrocławskim Teatrze Komedia wystawiony został już po raz 300 spektakl „Szalone nożyczki”. Jubileuszowy spektakl był wyjątkowy, ponieważ dochód z niego zasili konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z uwagi na bardzo szczytny cel i wątki kryminalne spektaklu, miał on niecodzienną, policyjną oprawę. Widzowie, którzy wypełnili salę, mogli m.in. obejrzeć policyjne pojazdy, robota pirotechnicznego, posłuchać orkiestry policyjnej oraz wykonać pamiątkową daktyloskopię. Współgospodarzem tego wyjątkowego spektaklu był Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński.

Ta, ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem sztuka, wystawiana jest na deskach wrocławskiego Teatru Komedia już od 13 lat. Komedia z wątkami kryminalnymi Paula Pörtnera, bije rekordy popularności. 300 spektakl, w reżyserii Marcina Sławińskiego, grany we Wrocławiu, oprócz jubileuszu, miał też swoją wyjątkową, policyjną oprawę, przygotowaną przez Komendę Wojewódzką Policji i Komendę Miejską Policji we Wrocławiu, ponieważ dochód z niego przekazany zostanie na szczytny cel – zasili konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Współgospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia był Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński. Sala Teatru Komedia wypełniła się po brzegi. Wszyscy, którzy w sobotni wieczór przyszli do teatru mogli przed jego wejściem obejrzeć policyjny radiowóz i motocykl, a także posłuchać Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która grała m.in. utwory znane z filmów kryminalnych. Wewnątrz można było na specjalnie przygotowanym stoisku wykonać sobie pamiątkową daktyloskopię. Na scenie zaprezentował się również specjalistyczny policyjny robot pirotechniczny.

Policyjna oprawa spektaklu, z którego dochód wesprze Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, budziła wśród widzów ogromne zainteresowanie i przyjęta została bardzo entuzjastycznie, co przełożyło się na doskonałą atmosferę w teatrze. Dzięki tej inicjatywie zebrano środki, które będą ogromnym wsparciem dla rodzin funkcjonariuszy, którzy zginęli wykonując obowiązki służbowe.

Na zakończenie spektaklu, po podziękowaniach w związku z jubileuszem i wręczeniu aktorom okolicznościowych kwiatów, nastąpiło też symboliczne awansowanie policjantów-aktorów, grających w spektaklu swoje role już od 1992 r., na wyższe stopnie służbowe. Honorowe awanse wręczyli Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński i były Komendant Główny Policji gen. insp. w stanie spoczynku Andrzej Matejuk.

asp. szt. Paweł Petrykowski

źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl