XIV Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

W  sobotę 26 września w Częstochowie odbyły się XIV Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za bezpieczeństwo oraz przyszłość Ojczyzny i formacji.

W uroczystościach wzięli udział policjanci, pracownicy i współpracownicy Policji z rodzinami z całego kraju, na czele z Komendantem Głównym Policji gen. insp. Krzysztofem Gajewskim. Kolejny raz w spotkaniu na Jasnej Górze uczestniczyli również przedstawiciele Fundacji: nadinsp. Władysław Padło – przewodniczący Rady Fundacji, Irena Zając – Prezes Zarządu, Zarząd Fundacji oraz przedstawiciele podopiecznych Rodzin.

Pielgrzymi przeszli w uroczystym orszaku z Placu Biegańskiego przed jasnogórski klasztor. Przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza, odbył się Apel Pamięci z okazji 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Tam też przedstawiciele Fundacji w hołdzie poległym funkcjonariuszom złożyli przed pomnikiem wiązankę kwiatów.

Delegacja, z Komendantem Głównym Policji generalnym inspektorem Krzysztofem Gajewskim, udała się pod płaskorzeźbę GLORIA VICTIS, gdzie jej uczestnicy oddali hołd poległym i pomordowanym policjantom. Następnie pielgrzymi modlili się w intencji Policji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej Królowej Polski.

O 11.00 na Jasnogórskich Błoniach odprawiona została uroczysta Msza Święta.

Udział we wrześniowych spotkaniach w Częstochowie wpisał się już w tradycję działań naszej Fundacji.

Źródło: KWP w Katowicach