„Policjanci. Za cenę życia” już w sprzedaży

Do sprzedaży trafiła wyjątkowa książka Joanny i Rafała Pasztelańskich „Policjanci. Za cenę życia”. Jej uroczysta premiera pod patronatem Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji i gazety „Policja 997”, we współpracy z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, odbyła się w siedzibie Biura Historii i Tradycji Policji KGP.

– Przedstawiamy historie o prawdziwym bohaterstwie, o ludziach, którzy nie cofnęli się przed ryzykiem. O ich odwadze, kulisach pracy i bliskich, których zostawili – mówią autorzy. – Tę książkę dedykujemy pamięci wszystkich policjantów, którzy stracili życie lub zdrowie na służbie.

W książce przedstawione są historie 12 policjantów. Wszystkie zakończone tragicznie. Ukazane przez pryzmat akt spraw i relacje najbliższych osób, którzy zdołali się otworzyć przed autorami.

Podczas promocji książki doszło do kolejnego spotkania Joanny i Rafała Pasztelańskich z osobami, dzięki którym powstała ta publikacja. Prezes Zarządu Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach Irena Zając, podziękowała autorom za przybliżenie czytelnikom niebezpiecznej pracy policjantów i dramatów pozostawionych przez nich rodzin.

– Siedziba Biura Historii i Tradycji KGP jest właściwym miejscem do prezentowania książek takich jak ta, bo dotyczy ona historii Policji, a zadaniem Biura Komunikacji Społecznej KGP jest także promowanie takich publikacji – powiedziała dyrektor BKS KGP mł. insp. Iwona Klonowska. Kwiaty autorom wręczył m.in. Przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach nadinsp. Władysław Padło. Część dochodu ze sprzedaży książki zostanie przekazana na konto Fundacji.

Artur Górski, autor bestsellerowej serii o polskiej mafii tak napisał o tej książce: Ten, kto lekceważy pracę „psów” czy „glin”, po lekturze „Policjantów” zmieni zdanie na zawsze.

 „Policjanci. Za cenę życia”. Wydawnictwo Znak Horyzont 2016. Od 14 września w sprzedaży.

źródło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/131754,Policjanci-Za-cene-zycia-juz-w-sprzedazy.html