Motorola Solutions wspiera Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach opiekuje się rodzinami policjantów, którzy zginęli na służbie. Aktualnie Fundacja w skali kraju wspiera około 230 rodzin.

Grono darczyńców, wrażliwych na los rodzin, które straciły największy skarb – miłość matki i żony, ojca i męża, powiększyli pracownicy firmy Motorola Solutions w Krakowie. Od lat wspierają oni charytatywnie wybrane przez siebie organizacje. W 2017 roku postanowili wesprzeć Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Przez cały rok organizują kwesty, zbiórki oraz licytacje na rzecz Fundacji. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie również aktywnie włączyła się do licytacji, oferując dla trzech osób wizytę w KWP, w trakcie której będzie możliwość zapoznania się z zadaniami oraz sprzętem i wyposażeniem wybranych jednostek i komórek organizacyjnych. Właśnie 18 sierpnia 2017 roku gościliśmy Macieja, który ma marzenie aby w przyszłości zostać policjantem. To dla niego w dniu jego 11 urodzin mama, która jest pracownikiem Motoroli wylicytowała wizytę w KWP. Maciej miał okazję oglądać pokaz tresury psów służbowych, zapoznać się z zagadnieniami z kryminalistyki oraz wyposażeniem i uzbrojeniem policjantów Oddziału Prewencji Policji i Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie. Na koniec wizyty Maciej gościł jeszcze u mł. insp. Sebastiana Glenia, rzecznika prasowego KWP w Krakowie, a od kom. Franciszka Mariusza Gawlika – Pełnomocnika KWP w Krakowie do współpracy z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Podległych Policjantach otrzymał drobny upominek urodzinowy. Wizyta w Komendzie, możliwość wcielenia się choć przez chwilę w rolę policjanta była dla chłopca spełnieniem marzeń. Jego mama stwierdziła, że „Maciej jest zachwycony i chyba przez tydzień nie zaśnie”.

Od początku roku pracownicy Motoroli w ramach organizowanych zbiórek i licytacji przekazali dla Fundacji pieniądze łącznie w kwocie 8230,00 złotych. Zapewniają, że to nie ostatnia akcja w tym roku. Co istotne, na koniec roku gdy zostaną podsumowane wszystkie zbiórki i licytacje, to zgodnie z decyzją zarządu Motorola Solutions Fundation, zebrana kwota przez pracowników ma zostać podwojona.  

źródło: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/motorola-solutions-wspiera-fundacje-pomocy-wdowom-i-sierotom-po-poleglych-policjantach