Podopieczni Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach z wizytą w Szczecinie

Podopieczni Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach tegoroczne wakacje spędzają nad morzem. Pobyt w Niechorzu był doskonałą okazją do złożenia wizyty w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz spotkania z insp. Jackiem Cegiełą.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Komendantem Wojewódzkim Policji  w Szczecinie insp. Jackiem Cegiełą, który serdecznie powitał naszych gości. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a w serdecznej atmosferze podczas spotkania przy kawie wymieniali wrażenia z pobytu w naszym województwie. Następnie podkom. dr Marek Łuczak opowiedział o historii zabytkowego budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz pięknych detalach architektonicznych zdobiących ten obiekt. Spotkanie miało miejsce w sali konferencyjnej, której sufit i ściany pokryte są godnymi podziwu polichromiami z początku XX wieku.

Insp. Jacek Cegieła zaprosił wszystkich gości do swojego gabinetu, a najmłodsi z przyjemnością skorzystali z okazji, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia za biurkiem Pana Komendanta.

Kolejnym etapem pobytu w Szczecinie było zwiedzanie miasta pod opieką policjantów z Wydziału Komunikacji Społecznej. Roli przewodnika po Szczecinie podjął się podkom. dr Marek Łuczak – policjant, a z wykształcenia historyk i znawca zabytków oraz historii naszego regionu.

Goście zwiedzili Centrum Dialogu Przełomy oraz Bazylikę Archikatedralną św. Jakuba, skąd mogli podziwiać rozległą panoramę miasta. Po spacerze po zabytkowej części miasta, spotkanie zakończyło się na Wałach Chrobrego, gdzie można było obserwować intensywne przygotowania do The Tall Ships Races 2017.

Grupa podopiecznych Fundacji, która gościła u nas 2 sierpnia 2017 r. to osoby z rożnych regionów Polski. Większość z nich odwiedziła  nasze miasto po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że pomimo krótkiego czasu i napiętego programu, pozostaną im miłe wspomnienia z tej wizyty.

źródło: http://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/12737,Podopieczni-Fundacji-Pomocy-Wdowom-i-Sierotom-po-Poleglych-Policjantach-z-wizyta.html